S fotopastí budete přírodě zase o něco blíž

Je krásné vyjít si do přírody, nebýt obklopen výdobytky moderní společnosti a vnímat divoký ráz krajiny. Pokud máte rádi přírodu a rádi pozorujete všechny živé tvory, které v ní jsou doma, nabízí se vám příležitost sledovat je jako nikdy předtím.

Jednou z nejšikovnějších pomůcek přírodovědců a zoologů z celého světa jsou fotopasti. Většina krásných věcí je našemu zraku ukryta, ale s fotopastí je snadno objevíte. Samotným účelem fotopasti je zaznamenávat vše živé, co se dostane před její zorné pole. Snadno se s ní pozorují zvířata i lidé. Unikátností fotopasti je skutečnost, že je dokonale ukrytá a o jejím umístění budete vědět jenom vy. Každá fotopast je skryta v kovovém maskovaném obalu. Kromě nenápadnosti je tak dokonale chráněna proti fyzickému poškození, teplotním změnám i nepřízni počasí. Fotopasti jsou určeny do exteriéru, kdo mohou být neustále a zásobovat vás skvostnými snímky.

Využití fotopastí

Fotopasti pomáhají každý den ochráncům přírody tím, že monitorují chráněná zvířata a poskytují informace o jejich výskytu. Není divu, že se podařilo fotopastem zaznamenat vlky nebo i rysy na našem území. Nepomáhají však jen ochráncům přírody. Pro řadu myslivců je velmi užitečná jako možnost, jak zjistit, jestli se po revíru nepohybují pytláci či škodná zvěř. Lesníkům se zase daří s fotopastmi odhalit zloděje dřeva.

Využití je zkrátka široké. Fotopast je také skvělou možností, jak chránit pozemek. Stačí umístit fotopst k domu a hned budete mít přehled o každém člověku nebo zvířeti, které k vám vstoupí. Fotopasti jsou pokročilé, pořizují vysoce kvalitní snímky nebo videozáznamy. Modely s GSM modulem vám mohou dokonce čerstvé snímky zasílat na telefon jako MMS nebo také přes email. Fotopasti se nabízejí v mnoha provedeních a na internetu je můžete zakoupit již za minimální částky.