Jak správně vybírat pneu

Rozhodujete-li se, zda si pořídit nové pneumatiky a jaké, je dobré se řídit radami odborníků a zkušených motoristů. Rozhodně by při výběru pneumatik neměla hrát hlavní roli cena a snažit se na nových pneumatikách ušetřit na úkor bezpečné jízdy. Zároveň ale neplatí rovnítko mezi drahou a kvalitní pneumatikou. I některé levnější typy mají potřebné parametry. Záleží na četnosti ježdění i na stylu jízdy.

Čím se řídit při výběru pneumatik

greenvanPro letní i zimní pneumatiky platí hlavní pravidlo, vybírat zásadně podle údajů uvedených ve velkém technickém průkazu. Na prvním místě musí vždy být bezpečnost, a proto je nanejvýš důležité dodržet stanovené rozměry. Mnozí majitelé motorových vozidel se snaží co nejvíce ušetřit a pořizují si levné letní i zimní pneumatiky. Další skupinou jsou motoristé, kteří volí kompromis v podobě universálních celoročních pneumatik.

bravuris3hmZbaví se tak sice starostí s přezouváním na jaře a před zimou, ovšem nebudou mít jistotu bezpečné jízdy. Odborníci, ani výrobci pneumatik tuto variantu nedoporučují a radí nasazovat příslušné pneumatiky na letní a zimní období. V létě jsou letní pneumatiky nenahraditelné pro svou lepší přilnavost na horkých površích vozovek. Na letních pneumatikách se obvykle jezdí o něco déle, jelikož v zimě se toho tolik nenajezdí. Proto je u letních gum důležitá odolnost a kvalita.

Pro zimní pneumatiky je charakteristický měkčí dezén se vzorkem, který jednak zaručuje lepší záběr na kluzkém povrchu, a jednak lépe odvádí vodu a sníh. Tím je zaručena lepší stabilita vozidla na sněhu a ledu.

Kde nakupovat

s1063Široký výběr kvalitních pneumatik a disků nabízí PNEU OK shop s.r.o., který disponuje profesionálním zázemím a mnohaletými zkušenostmi v oblasti prodeje a služeb. Z bohatého sortimentu si každý vybere jak levné pneumatiky či disky kol, tak vysoce kvalitní pneumatiky v dražších cenových relacích, a to převážně osvědčených značek. V nabídce obchodu jsou rovněž alu kola, alu disky a plechové disky.

Alu kola jsou žádaná nejen z důvodů atraktivního vzhledu, ale především z praktických důvodů. Jednak u nich nehrozí koroze, a jednak jsou oproti plechovým diskům o mnoho lehčí, což má vliv jak na jízdní vlastnosti, tak zejména na úsporu pohonných hmot.