Rodinné nízkoenergetické domy jako vzor ideálního bydlení

Sen o romantické chaloupce z vepřovic má už jen málokdo a povětšinou ho nahradil sen o moderní nízkoenergetické vile. Vzhledem ke stoupajícím cenám energií se staly nízkoenergetické stavby vyhledávanou možností, jak si pořídit dům a výrazně šetřit na nákladech za vytápění.

Zatímco se dlouho držely na žebříčku popularity domy postavené z Ytongu nebo cihlových tvárnic, dnes je mnohdy nahrazují dřevostavby, které je dokáží překonat nejen v energetické úspoře, ale i dalších aspektech. Dřevostavbou pochopitelně nemyslíme dřevníky, ani sruby z kulatin, ale moderní dřevostavby, které jsou na první pohled k nerozeznání od klasických domů.

Proč zrovna dřevostavby

main (5)Dřevostavby jsou stavěny z přírodních materiálů šetrných k lidskému zdraví i životnímu prostředí. Kombinací dřeva a moderních izolačních prvků se zde dosáhlo vysoké odolnosti, trvanlivosti a také dokonalé zvukové a tepelné izolace. Základ dřevostavby tvoří pevná konstrukce z KVH hranolů, kterou doplňují sádrovláknité desky FERMACELL, izolace ISOVER a další moderní materiály. Samotné fasádní prvky jsou stejné, jako u běžných domů, takže si lze využívat všech výhod dřevostavby a přitom mít dům od nerozeznání od ostatních.

Kdo dřevostavby staví

main (4)Na dřevostavby se v ČR zaměřuje společnost HP DOMY s.r.o., která dokáže na klíč postavit jak menší bungalovy, tak i velké rodinné domy. Zatímco na běžný dům byste čekali i déle než rok, dřevostavba vám vyroste do 3 měsíců. Důvodem je nejen zkušený tým sehraných pracovníků, ale zejména skutečnost, že při stavbě dřevostavby nedochází k mokrým procesům, které by vyžadovaly zdlouhavé vysychání. Dřevostavby na klíč jsou levné, disponují moderním vzhledem a jsou zcela vhodné pro poklidný rodinný život plný komfortu a pohody. V tuzemsku se těší stále větší popularity a pokud přemýšlíte o rodinném domě, je vhodné se o dřevostavbách dozvědět více.