Restaurace stále častěji nabízí zabalení jídla s sebou

Dříve byla donáška jídla nebo jídlo s sebou spíše výjimkou. Lidé byli zvyklí v klidu si sednout v restauraci, bufetu, hospodě nebo třeba bistru, a vychutnat si své jídlo. Problémem dnešní doby je, že se stále zrychluje a lidé si nedokáží najít čas ani na to, aby si v klidu snědli svůj pokrm. Také čím dál tím méně lidí vaří. Tím pádem se zvyšuje poptávka po rozvozu jídel a možnosti odnést si jídlo s sebou. Pro mnoho poskytovatelů je to výhoda, protože nepotřebují mít ve svém podniku tolik prostoru k sezení a nehromadí se jim tolik nádobí.

Nezapomínejte na obaly na jídlo

Je nemyslitelné spoléhat na to, že si budou zákazníci nosit vlastní dózy na jídlo. Někteří to sice dělají, ale je jich minimum. Většinou se spoléhá na to, že poskytovatel zajistí vlastní obal na jídlo. Někteří to dělají za příplatek, jiní to mají v ceně jídla. Kde ovšem jednorázový obal na jídlo sehnat? Na tento sortiment je v České republice specialistou společnost na webu jarico.cz, kde nabízí za velkoobchodní ceny potravinářské i gastro obaly v mnoha provedeních. Nakupují zde restaurace, rychlá občerstvení i jakékoliv další podniky, které vaří jídlo pro zákazníky.

Můžete si vybrat z mnoha druhů obalů na jídla. Většinou se volí podle toho, jaké druhy jídel nabízíte, může se jednat o různé misky, dózy, kelímky, kbelíky a další.

Dbejte na více druhů obalů, abyste nemuseli vždy dávat celé jídlo do jedné dózy a klientovi se celé jídlo nepromíchalo, můžete si zvolit vhodný obal pro salát, pro polévku i pro další chody.

Některým klientům vadí, že se používají obaly, které jsou neekologické, proto na webu najdete jednorázový box na jídlo vyrobený z rozložitelných materiálů. Nabízí se vám jich hned celá řada, materiálem je nejčastěji certifikovaná lepenka nebo třeba cukrová třtina. Takový materiál se v přírodě snadno rozloží a nezatěžuje životní prostředí, inspirujte se kompletní nabídkou na webu.