Jak investovat i s menším obnosem peněz?

Investovat dnes může už opravdu každý. Nepotřebujete k tomu volné miliony a hodiny času. V tomto článku vám tedy ukážeme investiční příležitosti i pro vás.

100% jistotu vám nikdo nedá, obzvlášť ve světě financí a investic. I přesto ale existují zajímavé způsoby, jak zhodnotit úspory s co nejmenším rizikem. A v tomto článku se podíváme na způsoby, kterými toho můžete docílit.

Nejbezpečnější investice?

Velice populární jsou v posledních letech dluhopisy. Někteří je dokonce označují za nejlepší investice, které jsou v dnešní době dostupné. A není se čemu divit. Jsou relativně bezpečné a nabízí dostatečně vysoký výnos i pro drobnější investory. Nemusíte tedy z vašich účtů vytáhnout miliony, abyste se dostali na zajímavé úrokové sazby. Čím více ale budete schopní investovat, tím lepší možnosti se vám otevřou.

Obecně ale platí, že na investici do dluhopisů moc peněz nepotřebujete. Vystačíte si i s desítkami tisíc korun. Například dluhopisy společnosti Premiot Group nabízí zájemcům investice od 50 tisíc korun, a to téměř bez rizika. Úroková sazba je přitom poměrně vysoká a celá investice je zajištěná majetkem společnosti. Takže nemusíte mít strach, že byste o vaše peníze přišli.

Trošku si zariskovat

Pokud se nebojíte trošku zariskovat, ukážeme vám, kam investovat 1000000 dál. Velice oblíbené jsou i mezi drobnými investory P2P půjčky. Úroky jsou u tohoto typu půjček poměrně vysoké, v některých případech se mohou vyšplhat i přes 15 procent. S vyšším výnosem ale roste také riziko.

P2P půjčky totiž využívají především klienti, kterým už nikdo jiný nepůjčí. To znamená, že se s každou realizovanou půjčkou přichází riziko, že o vaše peníze přijdete. Nejpopulárnější platformy ale mají tuto možnost pokrytou, takže se jen ztěží může stát, že o svoje investice opravdu přijdete. Dostatečnou diverzifikací vašeho portfolia ale toto riziko snížíte na absolutní minimum.