Mají dopravci problém se špatným tvarem balíku?

Tvar balíku. To je zřejmě něco, nad čím většina posílajících zpravidla nepřemýšlí. U některých dopravců ale může jít o neřešitelný problém.

Přeprava zásilek může být v některých případech poměrně náročná. A to nejen pro samotného dopravce, ale především pro zákazníka. Zejména lidé, kteří stále využívají služeb České pošty, v posledních letech narazily na některé nečekané problémy.

Neřešitelné problémy

Mezi ně můžeme zařadit i tvar balíku. Na první pohled by se mohlo zdát, že u přepravy zásilek přece na něčem takovém nezáleží. V případě České pošty se ale jedná o poměrně problematickou položku. Pracovníci tak od lidí často vyžadují, aby svoje zásilky umístili do standardizovaných krabic. V porovnání s některými jinými přepravci se přitom jedná o opravdovou raritu.

Dá se totiž říct, přeprava zásilky v jiném než standardizovaném rozhodně není pro většinu dopravců problém. To samé platí i o jiných parametrech, ze kterých tradiční dopravní společnost stále neupustilo. Jedná se především o přesném umístění adresy doručitele.

Kvalitní zabalení

Na co je ale potřeba dbát při předání vaší zásilky do rukou jakéhokoliv dopravce, je kvalitní zabalení. Posílaný balík je potřeba co nejlépe zabezpečit, aby z něj zboží nebo jiný posílaný předmět nevypadl, případně se při dopravě nepoškodil. Nedoporučuje se použití motouzů nebo vázacích pásek, protože u nich hrozí zachyčení zásilky na dopravnících a její následné poškození.

Kromě kvalitního zabalení je ale také potřeba vybrat kvalitního dopravce. Proto vsaďte na renomovanou společnost Emons. Jedná se o dopravce, který vaše zásilky rychle doručí nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí. Využít pak můžete klasické silniční dopravy, ale také dopravy vlakem. Problémem nejsou ani nadměrné zásilky, které je možné přepravovat přímo k adresátovi na paletách. Přeprava je přitom velice levná a rychlá.