Jak investovat do indexu S&P 500

S&P 500 je možná nejslavnějším akciovým indexem ve Spojených státech. Zkráceně na Standard & Poor’s 500, tento index sleduje výkonnost 500 nejvýznamnějších veřejně obchodovaných akcií v USA. Zasedání výboru se volí v indexu a nemusí nutně být největšími 500 společnostmi. Výbor se zabývá věcmi jako tržní kapitalizace, likvidita, sektor a další kritéria. Pro získání kvalifikace musí být společnost velkou společností s tržním stropem minimálně 8,2 miliard dolarů.

Jak investovat do S&P 500

s&p 500 index není jediným indexem v USA, ale je to skvělé místo pro zahájení investování. Je to proto, že zahrnuje většinu z největších společností v USA. Pokud hledáte investovat do index S&P 500, postupujte takto:

1. Otevřete Brokerage účet

Pokud chcete investovat do index s & p 500, budete nejprve potřebovat zprostředkovatelský účet. Může to být důchodový účet, jako je tradiční IRA nebo Roth IRA, zaměstnavatelem sponzorovaný 401 (k) nebo podobný, nebo váš vlastní tradiční, zdanitelný zprostředkovatelský účet.

Existuje mnoho zprostředkovatelských služeb, ze kterých si můžete vybrat. Podívejte se na poplatky za nákup a prodej podílových fondů a ETF, pokud si otevřete nový účet, který má v úmyslu investovat do S&P 500. Mnoho makléřských společností nabízí vlastní rodinu fondů nebo skupinu partnerských fondů bez poplatků za obchodování v podílových fondech.

Tady na Investor Junkie jsou někteří naši oblíbení makléři Ally Invest a E * TRADE . Stash je také dobrá alternativa – měli byste si však uvědomit, že do s & p 500 nemůžete investovat přímo, ale existují i​​jiné ETF, které sledují výkonnost akciového trhu. Tito špičkoví makléři nyní nabízejí obchodování bez provize pro akcie, opce a ETF uvedené na seznamu USA. Všichni poskytují investorům výzkumné a vzdělávací nástroje, aby i začínající začátečníci mohli přijít na to, co mají dělat.

2. Vyberte si mezi vzájemnými fondy a ETF

Jak investovat do podílových fondů? Indexové fondy S&P 500 můžete koupit buď jako podílové fondy, nebo jako ETF. Oba sledují stejný index a fungují podobně, ale existují určité klíčové rozdíly, o kterých byste měli vědět.

Podílové fondy mají být vlastněny po relativně dlouhou dobu. Obchodují pouze jednou denně, po uzavření trhu. Některé mají minimální investiční částku a minimální dobu investování. A předčasné výběry mohou vést k pokutám. Pozitivní je, že můžete nakupovat a prodávat podílové fondy v kulatých dolarových částkách.

ETF se nakupují a prodávají jako akcie. Zajímají vás akciové indexy? Cena se neustále mění po celý den, jak obchodníci nakupují a prodávají. Většina hlavních slevových makléřských společností vám umožňuje obchodovat se všemi ETF zdarma. Kromě ceny jedné akcie neexistuje žádný minimální čas na zadržení nebo minimální částka nákupu. ETF mohou mít v některých případech také nižší poměr výdajů a lze je zakoupit prostřednictvím makléřů, jako je Public.com , který je známý svými nízkými poplatky a nulovými provizemi.

Pro většinu lidí budou ETF atraktivnějším způsobem, jak začít investovat do index sp500. I vzájemné fondy však mají své výhody. Je jen na vás, abyste se rozhodli, která je pro vaše portfolio vhodnější.

3. Vyberte si svůj oblíbený fond S&P 500

FondJakmile se rozhodnete mezi ETF a podílovými fondy, můžete začít porovnávat konkrétnější podrobnosti a vybrat si svůj oblíbený fond. Podívejte se na všechny náklady a poplatky . Nechcete platit, když můžete získat v podstatě to samé z více zdrojů.

Zde jsou poplatky za oblíbené podílové fondy:

 • Společnost Schwab účtuje za indexový fond Schwab S&P 500 ( SWPPX ) 0,02%, minimálně 100 USD.
 • Fidelity si za své akcie Spartan S&P 500 Index Investor Class ( FXAIX ) účtuje pouhých 0,015% , bez minimální investice.
 • Vanguard 500 Index Fund ( VFINX ) má 0,14% poplatek a minimálně $ 3,000 a.

A tady jsou poplatky ve světě ETF:

 • Vanguard S & P 500 ETF ( VOO ) náklady 0,03%.
 • iShares Core S&P 500 ( IVV ) stojí 0,04% ročně.
 • Největší a nejstarší S&P 500 ETF je SPDR S&P 500 ETF ( SPY ) od State Street Global Advisors s poměrem výdajů 0,0945%.

4. Zadejte svůj obchod

Až budete připraveni, přihlaste se ke svému makléřskému účtu a zadejte obchod. Doporučujeme používat Ally Invest , protože vstup do obchodu pomocí mobilní aplikace, webu nebo pokročilejší obchodní platformy trvá jen několik minut.

5. Jste vlastníkem indexového fondu!

investiční výkonJe to tak jednoduché. Otevření a financování makléřského účtu je rychlý a snadný proces. Jakmile jsou prostředky zúčtovány, můžete si indexový fond S&P 500 koupit několika kliknutími. Pokud chápete rizika investování , je to vynikající první investice a zábavný způsob, jak si na akciovém trhu promočit nohy.

Měli byste investovat do S&P 500?

I když nedoporučujeme žádné konkrétní akcie u Investor Junkie, investování do indexu S&P 500 má jistě mnoho výhod. Za prvé, index nabízí širokou expozici společnostem po celých USA. Historicky měl index skvělé výnosy pro investory v průměru asi 10% ročně.

Investice do indexu nebo fondu obchodovaného na burze vám může také pomoci vyhnout se rizikům, která přicházejí s výběrem jednotlivých akcií. Poznejte burzovní index. S S&P 500 budete vystaveni mnoha skvělým společnostem v různých odvětvích, což je skvělé, pokud chcete diverzifikovat své portfolio.

Výhody investování S&P 500

 • Velká expozice různým společnostem
 • Historicky vysoké výnosy
 • Dobré pro investory, kteří nechtějí vybírat jednotlivé akcie

Nevýhody investování S&P 500

 • Může investovat pouze do společností s velkou kapitalizací
 • Index dává větší váhu společnostem s většími tržními limity
 • Jako každé investování do akcií může být vysoce volatilní

Závěr

Investice do indexu S&P 500 může být skvělou volbou, pokud chcete být vystaveni některým z největších společností v USA. Je to jeden z nejznámějších indexů a jeho akcie obecně fungují dobře. Nikdy však není dobrý nápad investovat pouze do jednoho typu investice. S&P 500 je pro většinu skvělá investiční volba, ale nezapomeňte zvážit přidání dalších typů investic do vašeho portfolia!