Proč si pořídit ojeté auto místo nového? Máme pro vás 4 zásadní důvody

Nákup nového vozu v autosalonu je určitě velmi lákavé. Zbrusu nový vůz září novotou a máte jistotu, že je ve 100% technickém stavu. Navíc disponuje zárukou, která v případě poruchy vše vyřeší. Jenže málokdo má dostatek financí k nákupu nového vozu. V některých případech se vyplatí koupit dobrá ojetině a to i když máte dostatek peněz na nové auto. Jaké jsou hlavní důvody, proč si pořídit ojetinu?

  1. Lepší vybavení vozu za menší peníze

Nová auta jsou relativně drahá. Pokud chcete mít plně vybavený vůz, musíte připočítat dalších několik desítek tisíc korun. S ojetým vozem se můžete dostat na zajímavou částku i s plnou výbavou. Nemusí to nutně znamenat ojetinu v příšerném stavu. Inzerce vozidel nabízí kvalitní bazarové vozy v plném vybavení za slušné ceny. Chce to jen hledat a být trpělivý.

  1. Váš vůz neztratí hodnotu

Koupě nového vozu sebou nese jednu podstatnou nepříjemnost. Jakmile vyjede z autosalonu, ztrácí na své hodnotě o několik desítek procent. Za jeden rok přijdete až o jednu čtvrtinu původní ceny vozu. A to i přesto, že máte najeto minimum kilometrů. S ojetým vozem se vám tento problém vyhne obloukem.

  1. Dlouhá životnost a kvalitní provedení

Mezi odborníky na auta panuje jeden názor, který je postaven na tom, že auta vyrobená do roku 2006 jsou koncipována tak, aby vydržela v provozu na 700 tisíc kilometrů. Auto vyrobená po tomto roce nejsou tak kvalitní a vydrží sotva polovinu kilometrů. Nová auta jsou zkrátka stavěna jako spotřební zboží. Pokud hledáte kvalitu, vyhledáte online bazar nebo kamennou pobočku a vyberete si vůz, který je kvalitně postavený a zaručuje dlouhou životnost.

  1. Možnost výběru

Trh s ojetými vozy paradoxně nabízí mnohem širší možnosti, než nové auto z výrobní linky. Je to dáno regulacemi a omezeními, kterých je požehnaně. Schválně si zkuste zakoupit nový vůz ve střední třídě, který vám nabídne atmosférický šestiválec. Horko těžko jej budete hledat. Bazarové vozy zkrátka nabízí širokou možnost výběru.