Výhody eshopu postaveného na Prestashopu

Začít s podnikáním na internetu je jednoduché do té doby, než hledáte prodejní kanál. V ten moment máme dvě možnosti – vytvořit si vlastní eshop nebo sáhnout po hotovém řešení.

Obě možnosti mají své výhody. Přesto je hotové řešení oblíbené z několika důvodů. Především je cenově dostupnější a zároveň nabízí skvělé funkce, moduly a šablony, které můžete během pár kliknutí používat.

5 výhod hotového eshopu

Eshop rychle postavený na systému PrestaShop nabízí hned několik výhod, které oceníte jako nováček i zkušený profesionál. O jaké výhody se jedná?

Zobrazení produktu

Prestashop nabízí zobrazení produktů hned několika způsoby. Díky tomu se zvyšuje míra prodeje. Základní funkce zobrazení:

  • neomezené množství snímků produktu
  • zvětšení produktů
  • zobrazení souvisejících produktů
  • seznam přání
  • a další

Marketing a SEO

Marketing je velmi důležitý pro prodeje. Nejenže se tak dostáváte k potencionálním zákazníkům, ale i pomocí marketingu uskutečňujete skutečné prodeje. Prestashop je postavený speciálně pro požadavky vyhledávačů. Obsahuje meta informace o produktech, nabízí mapu stránek pro Google a přátelské url adresy. Kromě SEO nabídky můžete využít i integrovaný sběr e-mailů pro rozesílání newsletterů, odběr novinek, věrnostní program, naposledny prohlížené zboží a další užitečné funkce, které vám zvednou prodeje.

Statistiky, reporty a analýzy

Podrobný přehled o děním ve vašem internetovém obchodě je základ pro optimální růst. Informace, které získáte vám pomohou upravit obchod a přizpůsobit podnikání pro další růst. Prestashop umí sledovat návštěvníky a poskytnout vám informace o tom, co hledají nebo jak se na vaši stránku dostali. Dále můžete sledovat objednávky, prodeje nebo oblíbenost jednotlivého zboží. Zkrátka můžete vyhodnocovat vše, abyste získali kompletní přehled o tom, co je dobré a co moc nepomáhá.