Pojištění odpovědnosti pilota od ERGO: Nadstandardní ochrana v oblacích

Držitelů pilotních průkazů přibývá a s tím i požadavků na adekvátní pojistnou ochranu. S velkorysou nabídkou přišla pojišťovna ERGO, v jejímž portfoliu nechybí pojištění odpovědnosti pilota. Pokud pilotní průkaz vlastníte a aktivně létáte, nepřestávejte číst. Prozradíme vám bližší informace.

Pro koho je pojištění pilotů určeno?

Pojištění odpovědnosti pilota je určeno pro rekreační i profesionální piloty. V základní ceně je zahrnuta ochrana pro instruktory i žáky. Smyslem produktu je krytí škody způsobené na vypůjčeném letadle. Například při neopatrné manipulaci s přístroji nebo následkem tvrdšího přistání. Situací, kdy může na stroji dojít ke škodám, je velmi mnoho. Pojištění však neslouží ke krytí škod způsobených letadlem.

 

Výše pojistného krytí a další parametry

Limit pojistného plnění pro pojištění pilotů od ERGO je volitelný. Pohybuje se ve výši od 50 tis. Kč do 600 tis. Kč s jednotnou 10% spoluúčastí.

Pojištění pilotů lze uzavřít z pohodlí domova online. Platí od chvíle, kdy se částka připíše na účet pojišťovny. V případě platby kartou okamžitě, takže se můžete pojistit třeba pár minut před odletem.

sbankomat.cz_online_ergo_cz_01

Na jaké stroje se pojištění vztahuje?

Pojištění odpovědnosti pilota platí celosvětově a vztahuje se pouze na stroje registrované v členských zemích Mezinárodní organizace pro civilní letectví. A to na kategorie letounů, kluzáků, vrtulníků a ultralightů.

 

Co ještě byste měli vědět?

Pojištění pilotů je k mání ve dvou variantách, a to s i bez připojištění finančních škod. Smlouvu lze uzavřít na dobu určitou i neurčitou s možností automatického prodloužení.

Pojišťovna ERGO není na trhu žádným nováčkem. Do povědomí vstoupila v roce 1994 (pod názvem Victoria) a nyní nabízí široké spektrum pojistných produktů. V nabídce najdete také pojištění domácnosti, pojištění majetku, životní pojištění, důchodové pojištění, cestovní pojištění, zdravotní pojištění cizinců a úrazové pojištění.