Jak funguje a jaké jsou výhody operativního leasingu

Pojem operativní leasing se poslední dobou čím dál více skloňuje. Vlastní, nebo pronajaté auto? Otázku, kterou si jistě pokládá každý zájemce, který si chce pořídit automobil. Je však operativní leasing výhodnější nebo se pořád vyplatí klasický úvěr?

Operativní leasing má své výhody

Nové auto na operativní leasing znamená jízdu bez starostí. Veškeré starosti přenecháváte leasingové společnosti a prostě jen jezdíte. Díky tomu zájem o operativní leasing roste nejen mezi společnostmi, ale také mezi živnostníky a obyčejnými lidmi.

Operativní leasing není omezený nabídkou. Ve většině případů si můžete vybrat z celé modelové řady jednotlivých značek. Konečná cena leasingu pak závisí na modelu, typu motoru, ujetých kilometrů a spousty dalších drobností, které se řeší individuálně.

201510201947

Co je v ceně a jaká jsou omezení?

Lákavá cena operativního leasingu je jedním z hlavních taháků. Je však zapotřebí si uvědomit, že v mnohých případech nízká cena nenabízí všechny výhody, které operativní leasing nabízí. Levný operativní leasing nenabízí plný servis, plnou účast na havarijním pojištění či dálniční známku. Vše je však možné mít přímo v operativním leasingu, jen je zapotřebí si připlatit. Podobně je na tom i limit najetých kilometrů, který se pohybuje obvykle kolem 20 000 km za rok. Za vyšší si musíte připlatit.

Chcete vlastní auto? Vyberte si úvěr

Operativní leasing je skvělým řešením jak pro firmy tak jednotlivce. Za určitou finanční částku si zapůjčíte auto na jeden až dva roky a po uplynutí doby získáte nový model. Nemusíte platit za servis, máte kompletně nové auto, které je navíc pojištěno. Pokud však toužíte po vlastním voze, který vám bude říkat pane a nebude se s vámi každý rok loučit, vyplatí se vám investovat do auta na úvěr. Zda se v konečném důsledku vyplatí operativní leasing nebo úvěr, záleží na jednotlivé situaci. Operativní leasing nabízí však řadu výhod, které vlastní auto sotva přebije.