Nebankovní půjčka pro OSVČ: Jaké jsou šance na získání?

Půjčka. Slovo, které dodnes straší většinu lidí víc než válka. Nebankovní půjčka pro OSVČ ale může být spásou. Šancí, jak rozjet prosperující podnikání.

OSVČ jsou jednou nohou dluhové pastí. Nebo tak to alespoň vidí řada poskytovatelů půjček a úvěrů. V posledních letech se ale poměry na českém bankovním trhu poněkud rozvolnily. I přesto je pro OSVČ mnohem těžší dosáhnout na úvěr než pro zaměstnance.

Nebankovní úvěr pro živnostníky – meta, které každý dosáhne

Mnoho lidí si myslí, že nebankovní půjčky pro podnikatele (ale zejména bankovní) získá podnikatel snadno. Dokonce jednodušeji než klasický zaměstnanec. Banky jsou ale k této skupině poměrní přísní. Řadový zaměstnanec sice také nemá ustláno na vavřínech, díky jistotám, které mu dává stát, to ale má o poznání snazší.

Jádro pudla totiž tkví v daňovém přiznání – příjmu daní. Banky rádi kontrolují, kolik peněz státu odvádíte. A čím více platíte, tím větší bonitu máte. Jakožto OSVČ s vyšším čistým příjmem než řadový zaměstnanec ale stále můžete narazit na problém. Ten v mnoha případech řeší nebankovní půjčka pro OSVČ.

Nebankovní úvěr pro OSVČ

Vraťme se ale na chvíli k bance. Při žádosti o úvěr v bance se zkoumají registry, které jsou pro ni směrodatné. Také výše zmiňované daňové přiznání, tedy základ daně, registr dlužníků a další množství dokument§. U začínajících podnikatelů je problém, že neměli čas získat dostatečný kredit a bonitu.

Nebankovní půjčka na podnikání může všechny vaše sny o velkém, nadnárodním podniku splnit. Dostanete kýženou finanční injekci do začátku podnikání, a zároveň zajímavější podmínky než u banky. Nemusíte se bát nezákonné lichvy. Vše je ošetřeno příslušnými zákony, které vás ochrání.