Jaký je rozdíl mezi vinylovou podlahou a linoleem?

Podlahy z linolea a vinylové podlahy se často navzájem zaměňují. Oba typy podlah jsou skutečně odolné a trvanlivé a lze je instalovat téměř kdekoli. Mezi nimi však existují některé důležité rozdíly.

Ačkoliv jsou na vrcholu stále dřevěné podlahy, přesvědčte se sami a klikněte zde, obliba vinylu neustále stoupá.

Linoleum a vinyl mají velmi odlišnou konstrukci

Všechny typy vinylových podlah se vyrábí ve vrstvách.

  • Horní nášlapná vrstva je povrch (uretan), která chrání podlahu před poškrábáním a skvrnami.
  • Další je vrstva motivu, která může vypadat jako tvrdé dřevo nebo kámen. Některé vinylové podlahy mají texturu, která odpovídá motivu, proto vypadají realisticky.
  • Jádro určuje voděodolnost vinylu. V závislosti na produktu může jádro také zvyšovat tuhost. Některé vinylové podlahy vypadají pružně před položením (jako vinylové desky, které se dodávají v roli) a jiné vypadají pevně (jako tuhé základní výrobky, kde se prkna nebo dlaždice spojují dohromady).
  • Na některých výrobcích z vinylových podlah je připojená podkladová vrstva. To činí vinyl tišší. Zde můžete zjistit více.

Linoleum se vyrábí jinak. Jedná se o směs obnovitelných přírodních materiálů: především lněný olej, který pochází z lněných semen, plus další přírodní složky, jako je juta, korkový prášek, dřevěná drť a stromové pryskyřice. Návrh není na samostatné obrazové vrstvě, ale je zabudován do všech materiálů. Kromě toho může linoleum vyžadovat ochranný tmel na spáry.

Vinyl je modernější podlahou

Vinylové podlahy se dodávají v různých podtypech. Mezi nimi najdete obrovskou škálu stylů a barev, které vám pomohou dosáhnout téměř jakékoli vize designu interiéru.

Linoleum nemá stejný styl všestrannosti, pokud jde o napodobování jiných typů podlah.

Pokud hledáte podlahu, která zůstane krásná po mnoho dalších let, nepokazíte nic linoleem ani vinylovou podlahu – linoleum však vyžaduje více úsilí, aby si udrželo svou odolnost a není voděodolné.