Kolik si můžete vydělat pronájmem nemovitosti přes Airbnb a jak na to?

Možností, jak citelně přilepšit rodinnému rozpočtu, je celá řada. Pokud vlastníte nemovitost – ať už byt či dům, můžete ji nabízet ke krátkodobému pronájmu přes Airbnb. A ujmete-li se role hostitele svědomitě, vyděláte si pěkných pár tisíc měsíčně. Co byste o pronajímání přes oblíbenou platformu měli vědět, a jak vydělat více než ostatní?

Airbnb se v Česku daří. Loni se přes něj ubytovalo přes milion turistů

Je vůbec o krátkodobé ubytování přes Airbnb zájem? Rozhodně ano – v roce 2017 se tímto způsobem v ČR ubytovalo kolem milionu turistů a v loni to bylo zhruba o polovinu více. Zároveň ubylo aktivních hostitelů – v roce 2017 jich na Airbnb působilo kolem deseti tisíc, nyní je to zhruba šest až sedm tisíc. Důvodem úbytku byla především profesionalizace ze strany některých pronajímatelů. Ti, kromě toho, že disponují nemovitostí na dobré adrese, nabízí služby na velmi vysoké úrovni. Proto je o jejich nabídky zvýšený zájem na úkor ostatních nabídek.

Co se týče průměrného výdělku hostitele, z dat dostupných z roku 2017 vyplynulo, že si vydělal v průměru cca 54 tisíc korun. V praxi se samozřejmě i výdělky pronajímatelů výrazně liší. Pro někoho je Airbnb regulérním zdrojem obživy, pro jiného občasným přivýdělkem.

Jak vydělávat přes Airbnb maximum?

Chcete-li v oblasti krátkodobého pronájmu bytu stabilně vydělávat slušné částky, budete muset hostům nabídnout více než konkurence. Úspěšní hostitelé nepodceňují detaily a udržují svůj byt v perfektní kondici. Naprostou samozřejmostí by měly být vstřícná komunikace a ochota akceptovat více či méně nestandardní požadavky.

Mnohem jednodušší je ovšem spolupráce s profesionály. Správa krátkodobého pronájmu v Praze či v jiném městě pod dohledem odborníků vám může ušetřit spoustu času a současně vydělat více peněz.

Obrátit se můžete například na tým zkušených správců z Let Me Inn. Postarají se o vše: od vyladění vašeho profilu na Airbnb a průběžně optimalizace ceny pronájmu až po úklid a opravy. Další informace a ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.