Podle čeho vybrat vrtačku?

Vrtačka je nástroj, který patří nejen do vybavení profesionální dílny, ale neobejde se bez ní žádný domácí kutil. Je to nářadí, které kromě vrtání, zvládne i další drobné práce. Je to univerzální nástroj, který šetří nejen čas, ale i finanční prostředky.

Pokud potřebujete profesionální nářadí, prohlédněte si nabídku společnosti Stanley Fatmax, která je na trhu s profi nářadím již delší dobu. Díky tomu nasbírala řadu cenných zkušeností, které se tak odrážejí v jejích výrobcích, jež se staly synonymem pro spolehlivost, kvalitu a dlouho životnost. Na těchto hodnotách si společnost zakládá.

Jakou vrtačku si vybrat?

Většina profesionálů i domácích kutilů volí mezi vrtačkou akumulátorovou a elektrickou, někdo má ve své dílně obě varianty. Jaký je mezi nim rozdíl a jaké výhody jednotlivé kousky poskytují?

Elektrická vrtačka je vhodnější do míst s přístupem k elektrické síti. Lze ji využít pro vrtání do různých druhů materiálů, mezi něž patří dřevo, kov, plast nebo některé druhy stavebních hmot. Díky napájení ze sítě není omezena doba provozu, ale je omezen její dosah, který závisí na délce přípojného kabelu.

Pokud potřebujete vrtačku pro lehčí druhy práce, postačí vrtačka bez příklepu. V případě, že ji budete používat pro vrtání do pevnějších materiálů, raději sáhněte do nabídky vrtaček příklepových. Vzhledem k tomu, že příklep lze vypnout, je tento druh více univerzální.

  • Vrtačka akumulátorová

Tento typ vrtačky si nachází široké uplatnění především v domácnosti, na zahradě či chalupě. Její výhodou je absence kabelů. Díky tomu je vrtačka mobilní a lze ji využít všude tam, kde není možnost připojení nářadí do elektrické sítě. Kromě toho se také lépe skladuje a lépe se s ní pracuje. Napájení obstarává akumulátor, od něhož se zároveň odvíjí i její výkon a pracovní doba vrtačky.