5 kroků, jak vybrat CRM systém

Výběr správného systému pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) je pro každou firmu zásadní. Softwarové řešení pomáhá organizovat data a sledovat obchodní interakce, monitorovat prodej a řídit vztahy se zákazníky. Jedná se o výkonný procesní nástroj, který může menší i větší firmě pomoci lépe porozumět nakupujícím a významně zlepšit úroveň poskytovaných služeb. V tomto článku najdete několik cenných doporučení, jež vám pomohou vybrat správný produkt.

1) Definujte své potřeby

Než se pustíte do hledání samotného CRM systému, věnujte dostatek času přemýšlení o tom, k čemu jej potřebujete. Ujasněte si, jaký druh dat budete ukládat, a zda vyžadujete, aby se CRM integroval s dalšími systémy. Odpovězte si i na otázku, jestli ho budou zaměstnanci používat na svých mobilních zařízeních. Odpovědi na klíčové otázky vám pomohou zúžit seznam potenciálních řešení, která by pro vás mohly být vhodné.

2) Prozkoumejte různé produkty

Jakmile víte, co skutečně potřebujete, začněte zkoumat konkurenční systémy CRM. Zvažte nejdůležitější faktory, jako jsou cena, funkce, škálovatelnost a zákaznická podpora. Hledejte systém, který se snadno používá a je snadno přizpůsobitelný konkrétním potřebám vaší firmy.

3) Před nákupem si CRM vyzkoušejte

Pokud je to možné, využívejte bezplatné zkušební a ukázkové verze. Díky tomu budete mít možnost vyzkoušet si rozhraní systému dříve, než se zavážete k jeho nákupu. Ujistěte se, že věnujete dostatek času seznámení se systémem a ujistěte se, že splňuje všechny vaše požadavky.

Dobrou volbou je například české CRM řešení eWay-CRM, které je k vyzkoušení k dispozici ve verzi FREE (zcela zdarma) a PREMIUM (bezplatně na 30 dní). Systém nabízí široké spektrum modulů a mimo jiné slouží i jako software pro řízení projektů.

4) Získejte zpětnou vazbu od svého týmu

Jakmile zúžíte výběr možností, je důležité získat zpětnou vazbu od svého týmu. Zeptejte se jich, co se jim na různých systémech CRM líbí a nelíbí. Zjistěte, jaký mají z jejich používání pocit.

5) Zohledněte svůj rozpočet

Pokud jde o výběr systému CRM, kromě funkcí jsou vždy důležitým faktorem i náklady. Zvažte svůj rozpočet a ujistěte se, že za své peníze získáte maximum. Hledejte systém, který nabízí všechny funkce, které potřebujete, ale neplaťte za něco, co reálně nevyužijete.