Varšava nabízí mnoho pracovních příležitostí i pro Čechy

Ačkoli je na českém trhu práce necelých 350 000 volných pracovních míst, mnoho lidí nemůže najít uplatnění. Práce v zahraničí není žádnou výjimkou, lidé se za prací stěhují běžně a oblíbený způsob je dojíždění za prací. Takzvaní pendleři tráví pracovní týden za hranicemi a na víkendy se vrací domů, ke svým rodinám a přátelům. Je zřejmé, že pendleři k práci využívají jen okolní státy, po Německu a Slovensku, patří v posledních letech mezi oblíbené také Polsko.

Práce s ubytováním ve Varšavě

Hlavní město Polska obývá 1,79 milionu obyvatel. Podobně jako v Česku je ve Varšavě nejvyšší platová úroveň. Varšava je sídlem kanceláří většiny firem a organizací, což s sebou přináší mnoho pracovních příležitostí. Oferty pracy pracovní nabídky – jsou nabízeny i zahraničním uchazečům o zaměstnání.

Mnoho varšavských zaměstnavatelů, současně s prací, nabízí také ubytování, což je pro mnoho nezaměstnaných rozhodující. Varšavští zaměstnavatelé mnohdy nelpí na vyšším vzdělání, největší uplatnění zde najdou uchazeči o zaměstnání v zemědělství a průmyslu.

Některá specifická povolání – lékař, právník, ekonom, překladatel, zaměstnanec hotelového a restauračního provozu – naleznou volné pracovní pozice pouze ve Varšavě, ostatní polská města sice také nabízejí pracovní příležitosti pro Čechy, ovšem v odlišných odvětvích.

Jak práci ve Varšavě najít?

Kde je poptávka, je i nabídka – o tom není pochyb. Na zvýšenou poptávku polských pracovních nabídek reagovali i některé pracovní portály. Praca Warszawa je příležitostí pro každého, kdo chce ve Varšavě nejen pracovat, ale i poznat krásy polského hlavního města.

Hitpraca.pl je pracovní web, kde objevíte mnoho pracovních příležitostí nejen ve Varšavě, ale i v ostatních polských městech. Stačí nastavit odesílání pracovních nabídek na váš e-mail a máte vše bez starostí. Na nabídky nezapomeňte odesílat CV v polském jazyce.