Diverzifikace rizik hraje v investování důležitou roli

Chystáte se investovat své naspořené peníze, aby neztrácely na hodnotě? V tom případě by vám pojem „diverzifikace rizik“ neměl být cizí. Diverzifikace patří mezi základní techniku pro snižování rizika investice, proto by ji měl do svého portfolia začlenit každý investor. A jak tedy investovat?

Diverzifikace rizik

Na diverzifikaci je dobré myslet vždy, ať už investujete do akcií, kryptoměn nebo vás zaujala investice do dluhopisů. Netřeba dodávat, že jakýkoliv investiční nástroj s sebou přináší určitá rizika. Portfolio každého investora by tudíž mělo obsahovat co nejvíce investičních nástrojů, díky čemuž dojde k co největšímu rozložení rizik. V rámci investic rozhodně není dobrou volbou vsadit na jednu kartu, jelikož by se to nemuselo vyplatit. Kromě diverzifikace investičních nástrojů je vhodná i diverzifikace v čase, čímž si lze zajistit pravidelný a stabilní příjem výnosů.

Jaké investiční nástroje si vybrat?

Obecně nelze říci, jaký investiční nástroj je nejlepší, jelikož každý investor preferuje jiný typ investice. Ve světě investic lze najít široké spektrum investičních nástrojů, takže je opravdu z čeho vybírat. Vždy záleží na tom, jaký typ investice je vám nejbližší a do jaké míry chcete riskovat své naspořené peníze.

Mezi velice oblíbený investiční nástroj patří například akcie, kde se vyplatí volit především akcie známých společností. Dalším oblíbeným nástrojem jsou korporátní neboli firemní dluhopisy, u kterých byste měli vybírat pouze z prověřených firem. V poslední době se dostali do popředí také kryptoměny, které přináší velice zajímavé výnosy, ale zároveň je lze hodnotit za nejrizikovější. V rámci diverzifikace určitě není potřeba zatracovat ani spořicí účty, podílové listy a další investiční nástroje.

Nejvýhodnější dluhopisy

Pokud byste chtěli v rámci diverzifikace rizik zahrnout do svého investičního portfolia korporátní dluhopisy, pak se podívejte na webové stránky PFC Invest, která nabízí dluhopisy s garantovaným zhodnocením 8,8 %.