Tepelné čerpadlo vzduch-voda je chytrým řešením pro vytápění

Moderní technologie nabízí celou řadu možností, jak vytápět dům. Některé vytápěcí systémy lákají nižší cenou a menším efektem. Jiné jsou zase náročné na pořizovací náklady, ale jejich účinnost je velmi vysoká. Pro naše klimatické podmínky je nejvhodnější tepelné čerpadlo vzduch-voda. Nabízí totiž nejideálnější poměr v pořizovací ceně a výkonu.

Ekologické řešení, tichý chod a vynikající výhřevnost

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je šetrné k životnímu prostředí. Další výhodou je tichý chod čerpadla. Unikátní systém výroby a technologického zpracování zajišťuje minimální poruchovost. Investice do tepelného čerpadla je výhodná v dnešní době i díky různým dotačním programům, které jsou k dispozici. Největší výhoda však spočívá v úspoře peněz, které ušetříte. Za jeden rok se vám nastřádá na dovolenou.

Náklady na tepelné čerpadlo se vám vrátí během dvou let

Průměrná doba návratu investice do tepelného čerpadla jsou dva roky. Vše samozřejmě záleží na tepelné ztrátě domu a vašich návycích na vytápění. Každoroční úspora může činit až 26 000 Kč. Ušetřené peníze můžete využít na cestování, rekonstrukci a vybavení domu, atd.

Jak je to s instalací tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je snadné na instalaci. Stačí připravit dostatečný prostor na venkovní jednotku. Ta se posadí na určené místo. Dále se skrz zeď protáhne trubka a čerpadlo se napojí na dům. Tato instalace je velmi šetrná oproti jiným možnostem. Například u čerpadla země-voda je potřeba mnohem větší úprav na zahradě a v domě.

Čerpadlo vzduch-voda není nijak velké. Nezabere příliš prostoru a navíc je možné využívat jej i pro ohřev bazénu. Tento systém se však nedoporučuje pro vysoké horské oblasti nebo zahrady, kde je možné instalovat plošný kolektor. V tomto případě se totiž vyplatí spíše čerpadlo země-voda, které nabízí další výhody tepelných čerpadel.