Proč začít podnikat s ready made společností

Chcete-li se postavit na vlastní nohy, být nezávislí a začít podnikat, nemusíte se obávat, tak jako tomu bylo dosud, zdlouhavých jednání na úřadech. Můžete si totiž koupit již založenou ready made společnost. Je to velice jednoduché a kromě času a nervů ušetříte i nemálo peněz.

Prostě si v klidu svého domova najdete webové stránky společnosti na ceska-ready-made.cz, která nabízí seznam ready made s.r.o. připravených k prodeji. Tato společnost zakládá společnosti s ručením omezeným výhradně za účelem jejich prodeje. To znamená, že nikdy nevyvíjely ani nevyvíjejí žádnou ekonomickou činnost. Mají však 100% splacený základní kapitál, svého jednatele, společníky, název a vše je řádně zapsáno a vedeno v obchodním rejstříku. V podstatě se jedná o nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak začít podnikat bez náročných administrativních úkonů, placení poplatků a čekání na zapsání do obchodního rejtříku.

Průběh nákupu

Nejedná se o žádnou specifičnost ani nelegálnost, ale o běžný legální obchod se zbožím, kterým je v tomto případě ready made s.r.o. Prodejem dojde ke změně údajů na základě vašeho přání. Jako kupující se okamžitě po podpisu smluv stáváte novým vlastníkem společnosti. To znamená, že se na základě vašeho pokynu změní název, předmět podnikání, jednatel i případní společníci. Tento způsob zahájení podnikání je vhodný nejen pro úplné začátečníky, kteří touží po podnikatelském životě, ale i pro etablované podnikatele, kteří chtějí rozšířit své podnikatelské impérium. Podpisem smluv se stanete majitelem nové společnosti a prakticky ihned od tohoto okamžiku jste oprávněni za svou novou společnost jednat.

Jak je to s penězi

Právní předpisy vyžadují, aby nově zakládaná společnost s ručením omezeným 100% splatila základní kapitál 200 tisíc korun. Tomuto požadavku se elegantně vyhnete právě zakoupením ready made společnosti, za kterou zaplatíte pouhých 10.999,- Kč, a to včetně kolku potřebného k žádosti o provedení změn v obchodním rejstříku. Žádné další poplatky vás takto získaná společnost již nebude stát.