Posílání financí přes email – internetové peněženky

internetové peněženky

Bankovní účet má téměř každý, stejně tak jako mnoho jiných účtů, které jsou vedeny v bance i podobných institucích. Všechny mají ale jednu velkou nevýhodu. Peníze mohou kontrolovat státní instituce a díky tomu mít přehled o finanční situaci jedince.

Jednou z mála dohledatelných forem bankovnictví jsou internetové peněženky. Jsou prakticky nezjistitelné. Uživatel používá své, nebo fiktivní, jméno a peníze má vedené na svém internetovém účtu.

Jaké internetové peněženky zvolit

PayPalMezi zcela nejznámější internetové peněženky patří Moneybookers, dnes Skrill, a PayPal. Obě dvě internetové peněženky jsou určeny především pro nakupování v internetových obchodech, pro online sázení a pro nakupování služeb.

Účet na internetové peněžence si může založit kdokoliv, je ovšem třeba účty verifikovat, aby se poznalo, že jste skutečnými majiteli účtu. Následně je možné účty využívat. Na internetu existuje celá řada způsobů, jak si lze vydělat peníze, které následně půjdou na účet na internetové peněžence.

Peníze na samotné internetové peněžence si lze dobíjet z bankovního účtu a naopak pokud si chceme peníze vybrat, tak si je opět můžeme nechat na náš bankovní účet zaslat. Internetové peněženky nabízí dokonce využití platebních karet, které čerpají právě z internetového účtu. Výhoda je nakupování ve všech měnách, snadná platby na mezinárodních aukcích i jednoduché posílání peněz mezi přáteli.