Podnikatelé pozor! Virtuální kancelář vám ušetří desítky tisíc korun

Začínáte podnikat a přemýšlíte, kde a jak velkou kancelář si pořídíte? Nebo už podnikáte pár let a musíme měnit provozovnu, ale nebaví vás neustále lítání po úřadech a hlášení změny o provozovně? Využijte moderní službu pro podnikatele – sídlo společnosti.

Sídlo firmy na prestižní adrese

Virtuální sídlo firmy umožní vašemu podniku sídlit při rozumných nákladech na prestižní adrese. Oproti pronajmutí kanceláře, která vás vyjde na desítky tisíc, zaplatíte za virtuální sídlo společnosti jen zlomek ceny. A přesto využíváte všech výhod, které nabízí klasická kancelář.

Virtuální adresa je využívána především u firem, které nevlastní nemovitosti, nechce se jim platit vysoké nájmy za pronajmutí kanceláře a zároveň si chtějí zachovat prestiž. Sídlo společnosti umožňuje zachovat všechny pozitiva.

Výhody virtuální kanceláře:

  • levnější oproti pronajmutí kanceláře
  • odpadá nutnost měnit sídlo při přemístění provozovny
  • zjednodušená administrativa
  • možnost vyřizování pošty
  • prestižní adresa

Vše podle zákona

Živnostenský zákon a občanský zákoník nařizuje, aby sídlo společnosti nebylo pouze korespondenční adresa, ale aby zde byla možnost kontaktovat vlastníka, který bude schopen pravidelně přijímat písemnosti. Na tuto skutečnost je potřeba pamatovat při výběru poskytovatele služeb virtuální kanceláře. Většina společností však poskytuje přebírání pošty, jako základní službu pro své klienty. Rozšířenou službou je například dosílka nebo skenování došlé pošty.

Rozšířené služby

Novinkou na trhu je zprostředkování služeb, které se vyrovnají skutečně virtuální kanceláři. Nájemce sídla společnosti má přístup k webovému rozhraní, které mu zprostředkuje možnost zpravovat došlou poštu, přebírat faxy a telefonní hovory. Na všechny události je navíc klient upozorňován pomocí emailu nebo SMS zpráv.