Daňové ráje a daňová optimalizace jsou pojmy, které mají obecně spíše pejorativní nádech. Zasloužili se o to někteří kontraverzní podnikatelé, kteří tuto možnost spíše zneužívají. Přitom je to v podstatě podnikání jako každé jiné. Podle principu, na kterém je založeno, se mu říká offshore podnikání a společnost se podle toho nazývá offshore společnost.
Od běžného podnikání se tato forma liší tím, že se využívají třetí (tedy offshore) země, a to za účelem optimalizace daňového zatížení, které je zejména v některých vyspělých zemích neúměrné a brzdí tak rozvoj podnikatelských subjektů.
Jak to v praxi probíhá
Offshore společnost musí podnikat mimo území států, které jsou označeny jako daňový ráj. Vlády a jurisdikce těchto států lákají podnikatele a investory, aby svůj kapitál přenesly k nim a na oplátku jim nabízejí řadu výhod. K těm patří především minimální daňová povinnost, ale také ochrana majetku, anonymita vlastnictví a některé další. Využívat offshore jurisdikci pro vlastní podnikání je možné různými způsoby. Nastavení vhodné mezinárodní struktury závisí vždy na konkrétní situaci a na tom, co který podnikatel preferuje.
Co udělat pro založení offshore společnosti
Nejjednodušším způsobem je využití profesionálních služeb lidí, kteří mají bohaté zkušenosti a hlavně vytvořené kontakty s úřady, ministerstvy, bankami a dalšími institucemi v některém z daňových rájů. Tyto služby poskytuje společnost Winston Wolfe & Co. sídlící v Dubaji, která je registračním agentem licencovaným vládou Spojených arabských emirátů. Chcete-li podnikat tímto způsobem, je založení offshore společnosti za pomoci firmy Winston Wolfe & Co ideálním řešením. Podle charakteru svého podnikání si můžete vybrat některou ze zón volného obchodu a otevřít si bankovní účty buď přímo ve Spojených arabských emirátech, nebo v jiných daňových rájích, ke kterým patří například Seychelské ostrovy, Marchallovy ostrovy, Hong Kong, ale i USA, Švýcarsko, Velká Britanie a některé další. Potřebné informace získáte na webu ioffshore.cz