Pes i kočka si zaslouží náležitou péči

Jestliže jste někdy byli majitelem psa nebo kočky nebo některé z nich tvoří součást vaší rodiny, tak dobře víte, že je potřeba se o zvíře náležitě starat. A není to jen o vhodné stravě.

Pes na zahradě

Majitelé rodinného domu se zahradou, kteří si pořizují psa, jež bude pobývat ve venkovním prostoru, vědí, že je potřeba mu pořídit boudu nebo kotec pro psa. Ty však neslouží k tomu, aby u nich byl pes uvázaný nebo v kotci zavřený. Psovi poskytují úkryt a soukromí.

  • Jak vybrat ten správný kotec?

Velikost kotce závisí na velikosti psa, to je první faktor, který je při jeho výběru rozhodující. Základ by měla tvořit pevná podlaha, ideálně betonová. Ta zabrání psovi v podhrabání v případě, že je potřeba jej občas do kotce zavřít. Také se dobře udržuje v čistotě. Konstrukce bývá velmi často ocelová, někdy je její zadní část dřevěná, plní tak funkci ochrannou. Nedílnou součástí by měla být i zastřešená a zateplená bouda.

Pokud si nejste jisti, že vyberete vhodný kotec pro psa, obraťte se na odborníky. Mezi takové patří e-shop caskrmeni.cz. Můžete si zde vybrat kotce z různých materiálů i různých velikostí. Všechny nabízené modely jsou skladem a tedy ihned k dodání, doprava i samotná montáž je zdarma.

Kočka v domácnosti

Kočku si pořizují nejen majitelé domu se zahradou, ale také ti, kdo bydlí v panelákovém bytě. Vzhledem k tomu, že každá kočka, i když je domácí, je šelma, zachovává si své divoké instinkty. Patří k nim i škrábání. Pokud máte doma kočku nebo uvažujete o tom, že si ji pořídíte a chcete se vyhnout zničenému nábytku a poškrábané sedačce, vhodnou výbavou je škrabadlo pro kočky. Kromě toho, že nabízí kočce možnost broušení drápků, je to dokonalý pomocník poskytující jí zábavu i odpočinek. Součástí většiny škrabadel jsou totiž různé prolézačky a zavěšené kočičí hračky. Některé druhy mají i kukaň, která slouží kočce v případě, že chce mít chvilku klidu. Obdobnou funkci nabízejí i kočičí stromy.