Ochrana majetku není jen o bezpečnostní službě

Každý má potřebu chránit svůj majetek. Na trhu je spousty možností, jak zabezpečit domácnost, pozemek a celý svůj majetek. Většina lidí se obrací na bezpečnostní agentury, které poskytují komplexní zabezpečení domu na tichý alarm. Tyto služby nemusí však být na první pohled tak efektivní, jak se zdají. Existuje však řada alternativ, které zdatně sekundují bezpečnostní službě a mnohdy ji i předčí.

Jaké existují možnosti k ochraně majetku

fotopast-browning-dark-ops (1)První možnost byla řečená. Bezpečnostní agentura zajistí váš majetek pomocí tichého alarmu. V případě proniknutí zloděje do objektu, dostane agentura signál a bezpečnostní hlídka vyjede na místo činu. Dojezd hlídky však trvá určitou dobu a během toho zloděj stihne ukrást vše, co má po ruce. Po příjezdu hlídky zbývá jen zabezpečit objekt a nahlásit vše policii. Žádné důkazy ani indicie, které by vedly k dopadení zloděje, nejsou.

Druhou možností jsou bezpečnostní a špionážní kamery. Ty skvěle doplňují bezpečnostní agenturu a někdy nahradí i jejich služby. Miniaturní zařízení, které je nenápadné a dokáže pořídit jak fotografii, tak video záznam v dobré kvalitě, vám pomůže k usvědčení pachatele.

Jak funguje špionážní kamera

Špionážní kamera, které se také říká fotopast, funguje na jednoduchém principu. Ve skutečnosti se jedná o digitální fotoaparát, který má zabudované čidlo. To snímá pohyb před kamerou a v případě tepelné změny, automaticky vyfotí objekt. Výhodou těchto kamer je jejich naprosté utajení. Při focení nevzniká žádný zvuk ani záblesky z fotoaparátu. Nevítaný návštěvník vašeho domu nemá naprosto žádné tušení, že byl vyfocen. Velkou výhodou je také možnost odeslání pořízeného snímku na mobilní telefon, email nebo přímo k bezpečnostním složkám, ať už agentury nebo například městské policie. Totožnost zloděje je tak známá ještě před tím, než stihne něco ukrást.