Jak neprodělat peníze s binárními opcemi

Binární opce jsou velmi zajímavým investičním nástrojem, se kterým jsou ale spjaté určité nástrahy, na které je třeba si dávat pozor.

Když poprvé slyšíte o binárních opcích a je vám řečeno, že u každého obchodu máte jen dvě možnosti, přičemž můžete zhodnotit své peníze o desítky procent během pár minut, kladete si otázku, co by se mohlo pokazit?

Po pravdě řečeno pokazit by se toho mohlo hodně. V první řadě by bylo chybou podlehnout dojmu, že budete obchodovat 60sekundové opce a vydělávat tisíce eur denně. Takhle rychlé opce jsou spíše hazardem než obchodováním. Ale na to zřejmě přijdete sami a možná i bez větších škod. Větší hrozby na vás stále čekají.

Podvody

Pokud totiž dospějete k názoru, že se nechcete sami naučit obchodovat a že raději převezmete cizí strategii, nebo se někým necháte vést při obchodování binárních opcí, tak můžete narazit na lidi, jako je Martin Kollár.

Ti vám naslibují hory doly, lépe řečeno velké zisky díky jejich pomoci. Ovšem pokud jim svěříte své peníze, rychle o ně přijdete. Jak je to možné, vždyť přeci slibují pomoc zadarmo? Ve skutečnosti jde Obchodnímu ústavu Martina Kollára a dalším podvodům s binárními opcemi jen o jedno, a to vydělat peníze na vás a na váš úkor.

Ve skutečnosti jde totiž jen o placenou reklamu brokerům, takže úkolem takových programů je jen získávat nové zákazníky brokerům. A při tom jsou používány lži a podvodné taktiky.

Takže pozor, když vám někdo slibuje peníze zadarmo, můžete si být jistí, že dříve nebo později z vás začne tahat ty vaše.

Strategie

Jak už bylo řečeno, pokud peníze v binárním obchodování prodělat nechcete, musíte mít obchodní strategii. A nejlépe vlastní, kterou si sami vybudujete při testování a učení. Není to cesta rychlá ani jednoduchá, ale je osvědčená. A zároveň na ní budete mít jistotu v tom, co děláte, a nestanete se obětí lidí, které ani neznáte.

Tento přístup by neměl nikoho překvapit, protože tak se přeci postupuje ve všech oblastech podnikání. Nikdo vám nikde nebude vydělávat peníze zadarmo. Buď to dokážete tím, že získáte určitou konkurenční výhodu, většinou vlastní prací, nebo neuspějete. Stejně to funguje u investičního obchodování, platí to pro všechny nástroje, nejen opce.

Jiné cesty

Samozřejmě můžete při testování a učení dospět k závěru, že binární opce nejsou pro vás, že se raději budete věnovat něčemu jinému. A není to žádná ostuda, ne všichni můžou dělat stejnou činnost a být v ní úspěšní.

Zkusit můžete jiné investiční nástroje, jako akcie nebo měny, nebo se investicím úplně vyhnout. Máte svobodu volby, takže se věnujte tomu, co vám skutečně sedne a v čem vycítíte šanci na úspěch. Musí vás to bavit, to je základ. A nevystavujte se zbytečnému tlaku nesplnitelnými termíny.