Nejvýhodnější bankovní nebo nebankovní půjčka s nejnižším úrokem

Potřebujete půjčit peníze a zajímalo by vás, která bankovní či nebankovní půjčka by pro vás byla nejvýhodnější? A která by měla nejnižší úrokovou sazbu? V následujícím článku se podíváme na to, jak si srovnat všechny nabídky, vybrat tu nejvýhodnější a i si ji sjednat online přes internet. Vše samozřejmě zdarma bez zpoplatněných služeb či využívání služeb finančních poradců.

Srovnání nejvýhodnější bankovních a nebankovních půjček

Ke srovnávání budeme používat stránky nabízející srovnání bankovních i nebankovních půjček. Které nám poslouží ke dvěma účelům. Za prvé nám vyfiltrují ty nabídky, u kterých splňujeme podmínky. A za druhé vyfiltrují ty nabídky, které splňují naše požadavky.

Jako první je třeba nastavit filtr. Který se nachází na začátku stránky. Klikáním na zaškrtávací boxy si nastavíte, jaké můžete splnit podmínky. Tedy zda-li máte pravidelný příjem, jestli jste v registru dlužníků nebo jestli například i máte bankovní účet. Rovněž v tomto filtru i nastavíte vaše požadavky na půjčku. Tedy má-li se jednat o bankovní či nebankovní produkt a jestli chcete čistě bez-účelové nebo striktně účelové produkty. V neposlední řadě nastavíte požadované rozmezí částek.

Během zadávání vašich údajů se vám budou i průběžně aktualizovat výsledky v tabulce. Která nabízí kompletní srovnání půjček. Jakmile dokončíte nastavení filtru, tak ihned vidíte jen ty půjčky, které vám mohou být poskytnuty (=splňujete u nich podmínky). A rovněž se tam nacházejí je ty, které vyhovují vašim požadavkům (=např. v dané výši). Vaše srovnání půjček je tedy připraveno a vy si můžete vybrat tu nejvýhodnější bankovní či nebankovní nabídku.

Jak si vybrat nejvýhodnější či s nejnižším úrokem

Nejvýhodnější půjčka rovnou neznamená ta s nejnižším úrokem. Pro někoho nejvýhodnější půjčka může znamenat to, že bude rozložena na co nejdelší dobu, aby měla to nejnižší splátku. Pro někoho jiného zase může pojem nejvýhodnější znamenat, že bude co nejrychleji vyřízená. Musíte si tedy uvědomit, které parametr je pro vás nejdůležitější.

Výsledky srovnání vám následně umožňují, aby jste si tabulku řadili dle nějakého sloupečku. Například podle maximální výše. Nebo podle délky vyřízení. Pokud hledáte nejnižší splátku, tak si výsledky srovnání seřadíte dle délky splatnosti. Jelikož čímž delší splatnost, tím bude nižší měsíční splátka.

A je to hotovo. Srovnávač vám jednak vyfiltroval nabídky, u kterých splňujete podmínky. A na druhou stranu i vybrat ty nabídky, které splňují vaše požadavky. A vy jste si výsledky seřadili dle podle vaší situace nejdůležitějšího parametru. například podle maximální výše nebo podle nejnižšího úroku.

Jak postupovat dále, jak požádat o peníze

Pokud jste si vybrali konkrétní produkt, tak se vám nyní nabízejí dvě možnosti. Můžete se podívat na podrobnější informace, kliknutím na zelené tlačítko info. Zobrazí se vám postup, jak se o daný produkt žádá. Rovněž reprezentativní příklad s úrokovou sazbou či RPSN. Například takto vypadá podstránka o nebankovní konsolidaci půjček. Jak vidíte, tak jsou zde uvedeny všechny podmínky pro schválení. Rovněž je zde popsán podrobný postup, jak bude probíhat žádost i samotné schválení. A rovněž je zde i doporučení, proto koho tento produkt je a pro koho není vhodný.

druhou možností je kliknutí na tlačítko Online žádost. Budete přesměrování na oficiální stránky poskytovatele. A vyplníte žádost přímo u něj. Kvůli rychlosti a důvěryhodnosti se žádosti vždy vyplňují na stránkách poskytovatele. Srovnávač vám nedělá žádného prostředníka, nic nezdržuje ani nemá přístup k vašim osobním informacím. Pouze vám nabízí bezplatné a rychlé srovnání bankovních a nebankovních půjček.

Tedy kliknete na Online žádost a následně již komunikujete s vybranou bankovní nebo nebankovní společností. A díky této službě jste si jisti, že se na internetu nenachází výhodnější nabídka. Nebo nabídka s nižší úrokovou sazbou. Podívejte se na danou službu sami a vyzkoušejte si udělat srovnání pro svou vlastní situaci.

Co dělat, pokud jste nenalezli řešení

I přestože je v této službě nespočet bankovní i nebankovních nabídek, tak se může stát, že nic nenajdete. Typicky se to stává například žadatelům, kteří mají mnoho dluhů po splatnosti a jsou na ně uvaleny exekuce. V takovém případně je většinou neschválí ani bankovní ani nebankovní poskytovatelé. Co dělat v této situaci?

Možnosti jsou omezené, ale jako poslední pokus můžete vyzkoušet získat půjčku od soukromníka. Tedy si na internetu založit veřejný inzerát, ve kterém požádáte soukromé investory a soukromé poskytovatele o nabídky. V této inzerci rovněž i narazíte na nabídky. Vždy ovšem pamatujte na jedno jednoduché pravidlo – nikdy, nikomu a za žádných okolností neposílejte peníze předem.

Ve zmíněném srovnávači jsou všechny firmy ověřené a poctivé. Ve veřejné inzerci ovšem nikdy nevíte, s kým jednáte. Může se jednat o ověřeného investora, ale může se jednat i o podvodníka. Poctivý poskytovatel soukromých půjček vám peníze vždy vyplatí jako první. A až následně bude vyžadovat poplatky, provize či splátky.