Nástroj na sledování zvířat a ochranu majetku v jednom

Sledování zvířat v divoké přírodě patří mezi nejhezčí zážitky. Bohužel ne každé zvíře se nechá sledovat nebo dokonce vyfotit. Existuje ovšem vynález, který dokáže zaznamenat i divoká a ohrožená zvířata, je jím fotopast.

První fotopasti byly primitivní zařízení, které neměly prakticky žádné funkce, dnešní fotopasti jsou moderní přístroje, které v sobě ukrývají tu nejmodernější technologii. Jejich baterie vydrží velmi dlouhou dobu a tak dokáží na odlehlém místě vyčkávat, dokud se nepřiblíží nějaké zvíře.

Jak moderní fotopasti fungují

Základem fotopasti je kvalitní optika a citlivý senzor. Fotopast pečlivě střeží vymezený prostor a jakmile se do něj dostane jakékoliv zvíře, fotopast ho ve zlomku sekundy vyfotí. Může se jednat o fotografii, ale i videozáznam. Vše je vždy ve vysokém rozlišení a ukládá se na paměťovou kartu. Fotopasti jsou velmi nenápadné, jsou uschované v maskovaných kovových pouzdrech, ve kterých dokáží přečkat celý rok. Povětrnostní podmínky ani teplotní rozdíly nemají na jejich funkci vliv. Staly se oblíbeným pomocníkem ochránců přírody, zoologů, myslivců, ale i lesníků a všech nadšenců.

Fotopasti chrání majetek

Fotopast má mnoho využití a kromě nejlepšího pomocníka na sledování přírody, se uplatnily i jako skvělý prostředek pro zajištění bezpečí. Zatímco kamerové systémy jsou velmi nápadné a každý si jich hned všimne, u fotopastí je to jiné. Fotopast je připevněná na stromě, nebo jiném místě, a tajně monitoruje váš pozemek. Jakmile na váš pozemek kdokoliv vkročí, fotopast dotyčného detailně zaznamená. Můžete tak zjistit, co všechno se děje na vašem pozemku v době, když nejste doma. Fotopasti jsou velmi levné a kvalitní značky jako BUNATY, ACORN nebo BROWNING, lze zakoupit výhodně i na internetu ve specializovaném eshopu.