Jak na binární opce – jsou opravdu vhodné pro začátečníky?

Obchodováním s binárními opcemi může i začátečník dosáhnout zajímavého přivýdělku, jelikož tento finanční nástroj mohou využít i lidé, kteří se příliš nevyznají ve složitostech burzovních operací. Navíc lze na burze obchodovat s minimálními částkami, což na klasické burze nejde.

Z podstaty slova „binární“ ovšem vyplývá, že můžete buď vydělat, nebo nedostat vůbec nic. Míra rizika je zde ovšem menší, než například u spekulace s akciemi, neboť při obchodování s binárními opcemi se nakládá s nízkým kapitálem. Výhodou také je, že ještě před uzavřením obchodu víte přesně, o kolik můžete přijít.

Co jsou binární opce

Víte, co jsou binární opce? Obchodovat s binárními opcemi znamená investovat peníze na spekulace vývoje cen určité komodity na dohodnutou dobu. Podle toho se rozlišují binární opce

  • krátkodobé – splatnost se pohybuje od několika sekund do 5 minut a zhodnocení dosahuje až 85%
  • střednědobé – splatnost je v rámci desítek minut až hodin a zhodnocení je až 90%
  • dlouhodobé – splatnost nastává až po několika dnech i měsíců, ale výdělek může být až 500%

Zvolíte si určité aktivum, dobu spekulace a výši investice. Spekulovat lze na vývoj ceny zlata vůči stříbru, na vývoj prosperity dvou podobně silných společností, na vzájemný kurs dvou světových měn atd.

Obchodování s binárními opcemi

Důležité je vědět, jak obchodovat s binárními opcemi. Obchod je založen na vzájemné dohodě mezi kupujícím a prodávajícím dané opce. Nákupem podkladového aktiva se zmocněnec stává majitelem a má právo s tímto obchodním artiklem manipulovat dle svého uvážení. Za právo vlastního nakládání se prodávajícímu platí „Opční prémie“, tedy v podstatě maximální možná výše prostředků, o kterou může kupující přijít a zároveň nejvyšší možný zisk, který může prodávající získat.

Dle statistik se zhodnocení pohybuje kolem 70%, ovšem záleží na podmínkách brokera, kterého si zvolíte. Nejjistější je obchodovat pouze prostřednictvím licencovaných brokerů ČNB. U brokera se zaregistrujete, vytvoříte účet, vložíte peníze a můžete se pokusit je zhodnotit.

IQ option

Je to jedna z nejznámějších a nejrychleji rostoucích stránek, na které lze obchodovat s binárními opcemi. Můžete zde obchodovat binární opce na akcie, indexy i komodity. Stránky nejsou v češtině, ale obchodování je snadné. IQ option má povolení od ČNB a její činnost byla již několikrát oceněna. K obchodování si potřebujete otevřít vlastní obchodovací účet získatelný vyplněním registračního formuláře. Další informace včetně videonávodů zjistíte na tradeportal365.com