Abeceda práce – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni. Chodí do ní jen kvůli tomu, že musí vydělávat peníze, ale jinak jsou spíš nespokojeni. Mnohdy se vyloženě těší na víkend a v neděli jim není do zpěvu, protože přichází konec víkendu a zase „ta práce“. Nemusíte pracovat někde, kde vás to nebaví. Vyzkoušet můžete Abecedu práce, což je pracovní portál, kde se nacházejí nejrůznější nabídky zaměstnání. Díky nim si vyberete novou, která vás bude bavit, nejen živit. A je to jednodušší, než si myslíte!

Práce jako zdroj obživy

Po škole jsem do práce nastoupit musela. Chtěla jsem od našich konečně odejít a žít si po svém. Tak jsem surfovala po internetu a našla práci na dělnické pozici. Říkala jsem si, že to bude na chvíli, ale ve skutečnosti jsem tam byla už dva roky, když jsem si uvědomila, že kvůli tomu jsem jazyky nestudovala. Hledala jsem proto alternativu. Inzerce práce zdarma byla tou správnou volbou. Našla jsem si práci jako tlumočnice a když ve firmě zjistili, že umím čtyři jazyky slovem i písmem, povýšili mě. A konečně se do práce i těším“ vypráví ve zkratce svůj příběh Kristýna.

Já mám práci v pekárně. Dělám vedoucí a vyhovuje mi to i kvůli tomu, že bydlím naproti pekárny. Když mám ranní směnu, jsem doma před polednem. Bohužel však neplatí tolik, abych si mohla vyskakovat a děti rostou. Jako samoživitelka jsem si musela najít nějakou brigádu. Právě inzerce práce zdarma nabízí i brigády. Našla jsem administrativní pomoc v e-shopu, kterou si můžu rozvrhnout podle potřeby. Někdy je to odpoledne, jindy večer, až děti usnou. Díky penězům navíc jsem dětem mohla zaplatit školu v přírodě a našetřila jsem i na letní tábory a pořídila jim nové boty, aktovky a lego, po kterém toužily velmi dlouho“ uzavírá s úsměvem maminka Rita.