Proč bychom si nepůjčili?

K rozhodnutí vzít si půjčku dospějí nejednou mnozí z nás. A to pochopitelně zpravidla ve chvíli, kdy se jim nedostává vlastních finančních prostředků, jimiž by potřebovali nebo chtěli něco uhradit. Někdy se takové půjčky berou na drahé záležitosti, někdy naopak klidně i jen na zdánlivé levné banality, někdy jejich potřeba pramení z výpadku příjmů a jindy třeba z toho, že se objeví nečekané výdaje, jež přesahují momentální finanční možnosti dotyčného.

Zkrátka a dobře nastávají v životě mnoha lidí situace, jež se bez půjčky nedají vyřešit. A postihnout to může každého z nás. Někoho více a někoho méně pravděpodobně, někoho jenom vzácně a jiného naopak třeba každou chvíli.

A pro kterou z nabízených půjček se rozhodnout?

Ten, kdo má závažnější finanční problémy a třeba i něco, co mu dokáže z pohledu finančních institucí pošramotit pověst, nejednou při žádání o půjčku pomyslně narazí. Zkrátka a dobře není shledán natolik dokonalým, aby se mu dala důvěra a svěřily nějaké finanční prostředky. A pak to začíná vypadat bledě.

Ovšem nikdy není tak zle. Existuje přece i nebankovní americká hypotéka bez doložení příjmu, jež se spokojí i s nízkými žadatelovými příjmy, pokud tyto stačí na alespoň ty nejnižší možné splátky, existuje i nebankovní hypotéka bez registru, u níž se odpustí nejeden nepříznivý záznam, který dotyčný žadatel v registrech dlužníků má. A u takové nebankovní hypotéky se dá odpustit i nejeden jiný problém, jenž škodí žadatelově reputaci, a tedy i jeho vyhlídkám na úspěch.

Tím jediným, co se u nebankovní společnosti v tomto případě neodpustí, je nutnost mít alespoň nějaké příjmy, jimiž by se dalo splácet, a dát pro jistotu nebankovní společnosti do zástavy nemovitost coby záruku, že bude vše řádně vráceno. Což dává možnost získat rychle a bez nepříjemného prověřování peníze, jichž je třeba. A to bez ohledu na to, za co mají tyto být utraceny.