Jak poznáte seriózní nebankovní společnost?

Nebankovní půjčky zažívají boom. Na trhu jsou sice už více než 10 let, ale teprve nyní jim lidé přicházejí na chuť. Zpřísnila se totiž pravidla pro poskytovatele a tak i ochrana pro každého, kdo si potřebuje rychle půjčit. Jak to udělat, abyste si půjčili dobře?

Důvěřuj, ale prověřuj

I přes přísné omezení, které přinesla novela zákona o spotřebitelském úvěru (více zde), existuje v ČR stále mnoho poskytovatelů nebankovních půjček. I dnes se mezi nimi mohou najít ti, kdo nastavili ne příliš transparentní pravidla a snaží se vydělat na potřebě lidí. Když si totiž chcete vzít rychlou nebankovní půjčku, nehledíte příliš na skryté poplatky, nepročítáte důkladně pravidla a tím si koledujete o velký problém. Nedělejte to. Několik minut, které budete věnovat studiu podmínek, se vyplatí a uchrání vás před řadou nepříjemností.

Dobré jméno i důkaz

Důkazem serióznosti společnosti je její členství v APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jejím cílem je sdružovat poskytovatele nebankovních půjček a vytvářet dobré jméno nebankovního půjčování. Společným cílem společností je hlavně efektivní ochrana spotřebitele před poskytovateli, kteří nemají férový přístup. Současně se také snaží vytvářet opatření proti nekalým obchodním praktikám. V současné době jsou členy: Via SMS s.r.o., Friendly Finance s.r.o., CreditPortal, a.s., Kontex Trade International s.r.o. a další

A jak si dobře půjčit?

Vše záleží na vás. Každý si musí dobře spočítat, jestli pro něj bude rychlá půjčka skutečně fungovat jako pomoc ve svízelné finanční situaci. Nejdříve ze všeho posuďte, jestli si opravdu musíte půjčit. Pádným důvodem je například nedostatek peněz před výplatou, potřeba zaplatit energie nebo nákup nového spotřebiče, bez kterého se v domácnosti neobejdete. Naopak méně potřebné je si půjčovat na dovolenou apod. V další fázi si musíte spočítat, jestli peníze z rychlé půjčky stihnete včas vrátit.