Potisk textilu pro reklamu i pro radost

Textil je velice vhodným materiálem po potisk. Nejlepších výsledků se dosahuje metodou sítotisku. Sítotisk je zárukou perfektní barevnosti a dlouhodobé stálosti barev i při každodenním nošení a pravidelném praní.

Příprava pro tisk

Aby potisk textilu byl co nejkvalitnější, je třeba respektovat specifika předtiskové přípravy. Přestože je textil pro potištění vhodný, má tento tisk svá určitá omezení. Například každá předloha má jiný charakter a tudíž vyžaduje jinou metodu zpracování. Tím se tento postup podstatně liší od jiných způsobů tisku, například od ofsetového tisku na papír. Ke každému motivu je třeba přistupovat individuálně a vždy volit nejvhodnější postup reprodukce textu, obrázku, loga a jiných motivů. Účelem je, aby konečný výsledek měl s ohledem na možnosti sítotisku co nejvěrněji reprodukoval danou předlohu.

Tisk na reklamní i konfekční textil

Vysoce kvalitní služby za nízké ceny nabízí http://colorfactory.cz/potisk-textilu/. Zákazník si může dodat svůj vlastní textil a navrhnout předlohu, které je pak vlastní technologický postup přizpůsoben. Potisk textilu sítotiskem se provádí do velikosti formát 51×53 cm na automatu, 55×75 cm pak na ručních karuselech. Objednat si lze potisk i pro oděvní výrobu, potisk látek citlivých na vyšší teplotu při vytvrzování barev, nebo i látek velmi jemných a vyžadujících pečlivý přístup při zpracování. U specifických materiálů je třeba předložit vzorek textilu pro vyzkoušení tisku.

Kvalita potisku textilu

Pro dosažení maximální kvality, dlouhodobé stálosti barev a trvanlivosti reprodukovaných předloh, se používají prověřené plastisolové a vodové barvy. Jsou dodávány předními světovými výrobci, jako je například KFG Italiana, Manoukian a jiné. Vysoce kvalitní potisk textilu se dosahuje také důsledným dodržování technologických postupů při vytvrzování barev.

Co lze potisknout

Potisknout lze reklamní textil dle požadavků zákazníka, ale také je možné si nechat vyrobit specifické textilní výrobky, cestovní polštářky, utěrky, textilní hračky, dárkové plátěné sáčky nebo látkové tašky na lahve, kuchyňské chňapky, zástěry, šátky a další výrobky.