Jak na špinavou fasádu

Čistá a zářivá fasáda je chloubou každého majitele rodinného domu i komerční budovy. Fasády jsou ovšem bohužel vystaveny kromě vandalství také působení atmosférických nečistot. Těmi jsou drobné prachové částice, exhalace, výfukové plyny automobilů, kouř, saze a také reakce fasády s kyselými dešti.

Výsledkem jsou nevzhledné černé a šedivé skvrny připomínající plíseň, které nelze odstranit pouhou čistou vodou. Nejúčinnější metodou je systém SCALP, který používá společnost BIOTEC. Jedná se o systém, kterým lze dokonale provádět nejen čištění fasád, ale i střešní krytiny, zdi, terasy, ploty, chodníky a další povrchy vystavené účinkům špatného životního prostředí, ale také vandalství v podobě graffiti.

Co je to systém SCALP

Jsou to velice účinné přípravky, které jsou schopny odstranit nečistoty a špínu z vnějších fasád domů, ale také z různého jiného materiálu. Můžete tak dokonale vyčistit cihly, beton, barvené nebo i probarvené povrchy, keramiku, střešní krytinu z betonových, pálených, hliníkových, eloxovaných a jiných tašek, a také z přírodních nebo i umělých kamenů.

K čištění fasád si můžete objednat firmu BIOTEC, která provede všechny potřebné práce s vysokou odborností a pečlivostí. Ovšem čištění si můžete provést i sami, aniž byste se museli obávat nějakých složitostí. Čistící prostředky systému SCALP si zakoupíte a zároveň můžete využít bezplatného poradenství ohledně množství i správné aplikace přípravků. Aplikace je skutečně velice snadná a skládá se pouze ze tří kroků:

  • nanasení systému SCALP na povrch, který hodláte vyčistit
  • ponechání jeho působení
  • spláchnutí povrchu studenou tlakovou vodou pomocí wapky

Výhody a účinky systému SCALP

Nemusíte zdlouhavě a nákladně obnovovat původní nátěr na fasádě či jiném povrchu. Čištění fasád a jiných povrchů a jejich údržba pomocí systému SCALP vám ušetří čas i peníze a fasáda bude stále jako nová.

Kromě vnějších povrchů lze systémem SCALP čistit i povrchy uvnitř budov. Vlhká místa tak zbavíte nánosů špíny a především omezíte riziko vzniku plísní. Ošetřené plochy budou navíc preventivně chráněny před opětovným výskytem nečistých skvrn či plísní na dobu několika let bez nutnosti aplikace jiných přípravků.