Infrazářiče jsou ideální vytápění pro vesmírné stanice i pro váš domov

Je hezké, když přijdeme z chladného počasí do příjemně vytopeného interiéru. Ne všichni lidé mají stejný zdroj tepla, někdo používá krbovou vložku, jiní topí elektrickým konvektorem nebo třeba ústředním topením. Všechny tyto konvekční zdroje tepla vytápí stejným způsobem, nejprve ohřejí vzduch, který následně ohřeje vás. Jedná se o nejméně efektivní druh vytápění a také nejméně zdravý. Co je na něm špatného? V místnosti cirkuluje vzduch, teplý se drží u stropu a studený zase u podlahy. Místnosti tedy nejsou rovnoměrně vyhřáté, také se víří prach a to není dobré pro astmatiky. Nevýhodou je také fakt, že se toto teplo rychle vyvětrá.

Spolehněte se na infračervené záření

Neděste se toho názvu, jde o nejpřirozenější zdroj tepla. Víte, proč je vám na sluníčku tak příjemně? Je to tím, že jste vystaveni infračervenému záření, je to část spektra, která tvoří 50 procent slunečních paprsků a pro tělo je zcela neškodná. Dokonce toto záření vyzařuje i z krbu. Na principu tohoto záření byly vynalezeny infrazářiče. Ty nefungují tak, že by ohřívaly vzduch, ale naopak ohřívají všechny předměty a stěny v místnosti. Teplo následně sálá rovnoměrně ze všech stran, nevíří se prach a jen tak se toto teplo nevyvětrá. Také se místnost vytopí nesrovnatelně rychleji. Infrazářiče se používají například i na vesmírných stanicích a na výletních lodích. Jde o vytápění budoucnosti, které si může každý snadno pořídit domů.

Ideální volbou jsou infračervené topné panely Heat4All. Na trhu je mnoho značek, ale ne každá vám nabídne účinnost 99,9%. Při použití těchto panelů je pocitová teplota ještě o 2-3°C vyšší než u konvekčního vytápění, takže nemusíte topit tolik, abyste v místnosti zajistili příjemné klima. Výhoda je nejen v úspoře a v účinnosti, ale také ve vzhledu, běžného topení si každý všimne, není to žádný skvost a jen překáží. Infračervené topné panely Heat4All se vám však nabízí v moderní podobě luxusních obrazů, zrcadel nebo třeba stropního osvětlení. Jedná se o designové skvosty, které se stanou praktickou ozdobou místnosti, která navíc topí. Objevujte tento sortiment na Elimstore.eu.